Müşteri Özel

Gelecek İçin Yeşil Düşün


1987 yılında, tekstil ve metal aksesuar sektöründe hizmet vermek için çıktığımız yolculukta, Avrupa’da en çok ihracat yapan tedarikçilerden biri olup 50’den fazla ülkeye hizmet vermeye başladık. Geçen bu süre içerisinde fabrikalarımız, üretim araçlarımız, ürünlerimiz ve daha niceleri çok değişmiş olsa da hala ilk günkü gibi değerini koruduğumuz, yolumuzu aydınlatan ve bizleri güvende hissettiren; doğaya olan sevgimiz ve sürdürülebilir moda anlayışımız hiç değişmedi! 

Peki bunun için neler yaptık?

 

Gelecek nesillere yeşil bir doğa bırakmaya söz verdiğimiz bu yolda geri dönüştürülmüş malzeme içerikli ürünlerimiz ile sürdürülebilirliği destekledik ve GRS sertifikasyonu ile çevresel uygulamalarımızı doğruladık. Kağıt malzeme esaslı Jakron etiket ürünlerimizin FSC sertifikası ile satışını yaparak en önemli varlıklarımızdan olan ormanlarımızın sürdürülebilirliğine katkı sağladık. Eco-Friendly ürün proseslerimizi günden güne artırarak doğayı ve doğal kaynaklarımızı korumayı işimizin ana felsefesi haline getirdik. LCA raporlarımız ile çevresel etkilerimizi ölçtük ve sürekli olarak sıcak noktayı belirleyerek ürün tasarımlarını iyileştirmeye çalıştık. Doğal çevreye rahatsızlık verebilecek, atıklar, ses, toz, gürültü, titreşim gibi her türlü etkeni ve işletmemizin tüm çevresel etkilerini analiz edip çevre odaklı uygulamaları kontrol altına alan ISO 14001 yönetim sistemi standardını benimsedik. Bu doğrultuda ürünlerimizin hammadde aşamasından başlayarak müşteriye sunulmasına kadar olan süreçte çevresel faktörlerin belirlenmesi ve bu faktörlerin gerekli önlemler ile kontrol altına alınarak çevreye verilen zararın en aza indirilmesi için çalışmak, temel prensibimiz haline geldi. Geleceğimiz için; “daha az kimyasal, daha az elektrik ve su tüketimi ile daha az atık” sistemi doğrultusunda doğal kaynakların ve enerji kaynaklarının kullanımında verimliliği arttırmayı hedefleyerek sektörde fark yarattık.

Bizim için insanlara, hayvanlara ve çevreye sorumlu davranmak çok önemli! Gelecek nesillere daha sürdürülebilir bir dünya bırakmak için üzerimize düşeni yapıyor olmaktan ve bunu söylemekten gurur duyuyoruz. 


ISO 9001: 2015 Sertifikası

ISO 14001 : 2015 Sertifikası

Life Cycle Assessment Sertifikası

Recycled Claim Standard 2.0 Sertifikası

Higg Index SLCP

Higg Index FEM

ISO 50001: Enerji Yönetimi Sistemi

ISO 45001: İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

Sıfır Atık Belgesi

OEKO-TEX Sertifikası